Garo distanču skriešana – vai tas varētu būt arī tavs jaunais brīvā laika pavadīšanas veids?

Jāatzīst, ka, dzīvojot mūsdienu pasaulē, mums katram ir obligāti jāatrod sev piemērota brīvā laika aktivitāte, kas ļautu atbrīvoties no negatīvajām emocijām, iegūt pozitīvu lādiņu nākamajai darba nedēļai, kā arī vienkārši atpūsties un izbaudīt dzīvi. Ir saprotams, ka daudzi uzskata, ka ir pietiekami vien ar to, ka viņi brīvdienas pavada uz dīvāna, skatoties jaunākās televīzijas pārraides ģimenes lokā, un noteikti nevar noliegt, ka arī šādi pavadītas nedēļas nogales var būt vērtīgas, tomēr ir jāsaprot, ka nodarbošanās ar sportu ir daudz vērtīgāka, kā arī šāda aktivitāte ir ieguldījums gan jūsu pašu, gan visas ģimenes labsajūtā un nākotnē.

Viens no šādiem lieliskiem hobijiem ir garo distanču skriešana. Izdzirdot šo nosaukumu, mēdz pārņemt šaubas, jo daži pat nevar atcerēties pēdējo reizi, kad kaut kur ir skrējuši, kur nu vēl skrienot pārvarējuši lielus attālumus. Tā kā mūsdienās gan īsākus, gan garākus attālumus pārvaram ar automašīnu palīdzību, tad skriešana ir lielisks veids kā atgūt fizisko izturību un uzlabot vispārējo veselības stāvokli, izmantojot fiziskās aktivitātes sev par labu.

Jāsāk ar apziņu, ka neviens nepiedzimst par garo distanču skrējēju. Visi panākumi sākas ar pirmo sperto soli un daudziem, daudziem treniņiem, un ieguldītām pūlēm. Jūsu pirmais solis varētu būt sporta apavu uzvilkšana un došanās ārā īsā skrējienā – tas nekas, ka šis skrējiens nebūs ilgs un pārvarētais attālums – nebūt ne iespaidīgs, tomēr tas ir pirmais ieguldījums ceļā uz lielisku hobiju, kas nākotnē jums noteikti sagādātu daudz priecīgu brīžu un nodrošinātu labu veselību.

Kad pirmais skrējiens ir paveikts, tad turpmākais ir tikai mērķtiecības un nepadošanās jautājums – skrējieni ir jāatkārto regulāri, lēnām palielinot noskrieto attālumu. Kad jūtat, ka esat „iesprūdis” un kādu brīdi nesanāk palielināt noskrieto attālumu, tad varam ieteikt izmēģināt mainīt skriešanas ātrumu un treniņos ieviest sprintus, kas var palīdzēt ilgtermiņa treniņos.

Šāds hobijs noteikti palīdzēs uzlabot ne tikai jūsu sniegumu uz skrejceliņa, bet arī darbā un privātajā dzīvē!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *